Zabiegi na stopy

Podaruj sobie piękne i zadbane stopy.

Pedicure

Profesjonalny pedicure odświeża i przynosi ulgę stopom i sprawia, że zawsze wyglądają na zdrowe i zadbane. Pedicure jest zabiegiem kosmetycznym podczas którego w bezpieczny sposób pozbywamy się zrogowaciałego i zgrubiałego naskórka (przy pomocy frezarki i preparatów do peelingu), odsuwamy i wycinamy skórki oraz nadajemy odpowiednią długość i kształt paznokciom.

Zabieg ten możemy dodatkowo wzbogacić o położenie na stopy maski odżywczo-regenerującej i masaż stóp, który będzie doskonałym zakończeniem, dającym uczucie relaksu i odprężenia. Możemy również dowolnie ozdabiać paznokcie przy pomocy tradycyjnych lakierów, lakierów hybrydowych, czy akrylu.


Pedicure podologiczny

Pedicure podologiczny jest połączeniem pedicure klasycznego z usuwaniem zmian skórnych, powstałych na skutek deformacji kostnych, w wyniku chorób lub czynników zewnętrznych takich jak np. ciasne obuwie. Pedicure podologiczny bez problemu radzi sobie z niwelowaniem bolesnych oraz utrudniających funkcjonowanie kończyn dolnych: brodawek, modzeli, odcisków, pękających pięt lub rozpadlin, a także korekcją wrastających paznokci.

Wskazania do zabiegu:


Rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcja paznokci polega na użyciu specjalnej masy żelowej, w celu uzupełnienia brakującej części paznokcia.
Warunkiem zrobienia rekonstrukcji masami żelowymi jest paznokieć pacjenta w co najmniej jego 1/3 długości.
Dodatkowo płytka naturalnego paznokcia musi być oczyszczona i wolna od grzybicy. Kruche i zdrewniałe paznokcie muszą być dokładnie ofrezowane i oczyszczone.
Mimo iż masy żelowe stosowane do rekonstrukcji paznokci oprócz właściwości przylepnych mają składniki antygrzybicze to nie są one preparatami leczniczymi lecz zapobiegają powstawaniu starych i nowych stanów źródeł grzybiczych w czasie noszenia rekonstrukcji.
Masy żelowe są elastyczne i mają szeroki zakres stosowania w podologii. Wypełnia się nimi także ubytki po usuwaniu odcisku podpaznokciowego oraz do mocowania tamponady wałów paznokciowych i protektorów. Elastyczność w przypadku mas żelowych stosowanych w podologii oznacza, że podczas chodzenia czyli pracy poszczególnych mięśni palców rekonstrukcja nie pęka ani się nie deformuje. W każdym razie żelowe masy do rekonstrukcji paznokci stóp są bardzo potrzebne i wybitnie dobrze spełniają swoje zadanie.
Wytrzymałość założonej masy na paznokciu uzależniona jest od indywidualnego przypadku i jest czynnością jednorazową.